O hodowli

O HODOWLI

Witamy na stronie internetowej hodowli GWIEZDNA PERŁA*PL

Gwiezdna Perła*PL to przydomek domowej hodowli kotów brytyjskich krótkowłosych niebieskich, należąca do Stowarzyszenia Hodowców Kotów w Warszawie pod patronatem światowej federacji World Cat Federation (WCF). Nr naszej hodowli: 29354-2021. Miłość do zwierząt, które zawsze towarzyszyły w naszym domu, przyczyniała się do założenia hodowli. Od zawsze mieliśmy koty, psy, kanarki, papugi, świnki morskie.....aż pewnego razu pojawiła się ona LUNA, która podbiła nasze serca i to ona skłoniła nas do założenia hodowli. Zaraz za nią zakochaliśmy się w Mii, która była już po miesiącu drugą naszą kotką. Trzecia kotka Amy to nasz najmłodszy pieszczoch. Domowa hodowla to stały kontakt z ludźmi, sprawia to, że kocięta są w pełni zsocjalizowane i gotowe do życia w nowym kochającym domu. Wszystkie nasze koty mieszkają z nami w domu i stały się naszym codziennym życiem. Spędzają z nami i my z nimi cały swój czas, dzięki czemu odwzajemniają naszą miłość. Są członkami naszej rodziny. Najważniejsze jest dla nas zdrowie naszych kociaków, dlatego wszystkie przebadane są pod kątem FIV oraz FELV z wynikiem negatywnym. Są pod opieką naszego stałego weterynarza, który sprawuje pieczę nad "mamami" oraz ich maluchami od samych narodzin. Regularnie szczepimy i odrobaczamy nasze koty w swojej hodowli.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ulubieńcami.

Koty Brytyjskie są łagodne, zrównoważone, spokojne, inteligentne, o umiarkowanym temperamencie. Łatwo przystosowuje się do otoczenia. Akceptuje bez problemu przebywające razem z nim w domu koty oraz dzieci. Wykazuje ogromną cierpliwość i nie ucieka się do agresji.

Jest czuły i przywiązuje się do właściciela, nie będąc przez to natrętnym. Zdarza mu się jednak decydować na chwile samotności. Wtedy trzyma się z boku, zachowując pewien dystans wobec domowników. Lubi głaskanie i zabawę, lecz noszenie na rękach nie sprawia mu przyjemności.

Najlepiej się czuje w ciszy i spokoju, patrząc w okno, obserwując rodzinę, w której żyje, oraz wylegując się w promieniach słonecznych. Ma dobrze wykształcony instynkt macierzyński i sumiennie opiekuje się młodymi.

Źródło: Wikipedia

tik-02

Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów.

Sen kota zawsze się obraca koło myszy.

Człowiek jak kot, do miejsca się przyzwyczaja.

U dobrego gospodarza nawet pies z kotem żyje w zgodzie.

Kot się myje, będą goście.

Myszy harcują, gdzie kota nie czują.

Pierwsze koty za płoty.

Nie ciągnij kota za ogon, to cię nie zadrapie.