o-nas2


O hodowli

O HODOWLI

Witamy na stronie internetowej hodowli GWIEZDNA PERŁA*PL

Gwiezdna Perła*PL to przydomek domowej hodowli kotów brytyjskich krótkowłosych niebieskich, należąca do Stowarzyszenia Koty Rasowe w Warszawie pod patronatem światowej federacji World Cat Federation (WCF). Nr naszej hodowli: 29354-2021.
Miłość do zwierząt, które zawsze towarzyszyły w naszym domu, przyczyniała się do założenia hodowli. Od zawsze mieliśmy koty, psy, kanarki, papugi, świnki morskie…..aż pewnego razu pojawiła się ona LUNA, która podbiła nasze serca i to ona skłoniła nas do założenia hodowli. Zaraz za nią zakochaliśmy się w Mii, która była już po miesiącu drugą naszą kotką. Trzecia kotka Amy to nasz najmłodszy pieszczoch.
Domowa hodowla to stały kontakt z ludźmi, sprawia to, że kocięta są w pełni zsocjalizowane i gotowe do życia w nowym kochającym domu. Wszystkie nasze koty mieszkają z nami w domu i stały się naszym codziennym życiem. Spędzają z nami i my z nimi cały swój czas, dzięki czemu odwzajemniają naszą miłość. Są członkami naszej rodziny.
Najważniejsze jest dla nas zdrowie naszych kociaków, dlatego wszystkie przebadane są pod kątem FIV oraz FELV z wynikiem negatywnym. Są pod opieką naszego stałego weterynarza, który sprawuje pieczę nad „mamami” oraz ich maluchami od samych narodzin. Regularnie szczepimy i odrobaczamy nasze koty w swojej hodowli.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi ulubieńcami.

Moje kotki

Koty Brytyjskie są łagodne, zrównoważone, spokojne, inteligentne, o umiarkowanym temperamencie. Łatwo przystosowuje się do otoczenia. Akceptuje bez problemu przebywające razem z nim w domu koty oraz dzieci.
Wykazuje ogromną cierpliwość i nie ucieka się do agresji.

Źródło: Wikipedia

Jest czuły i przywiązuje się do właściciela, nie będąc przez to natrętnym. Zdarza mu się jednak decydować na chwile samotności. Wtedy trzyma się z boku, zachowując pewien dystans wobec domowników.
Lubi głaskanie i zabawę, lecz noszenie na rękach nie sprawia mu przyjemności.

Najlepiej się czuje w ciszy i spokoju, patrząc w okno, obserwując rodzinę, w której żyje, oraz wylegując się w promieniach słonecznych. Ma dobrze wykształcony instynkt macierzyński i sumiennie opiekuje się młodymi.

Moje kotki

Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów.

Sen kota zawsze się obraca koło myszy.

Człowiek jak kot, do miejsca się przyzwyczaja.

U dobrego gospodarza nawet pies z kotem żyje w zgodzie.

Kot się myje, będą goście.

Myszy harcują, gdzie kota nie czują.

Pierwsze koty za płoty.

Nie ciągnij kota za ogon, to cię nie zadrapie.

Ikona telefonu do gwiezdnej perłyIkona email do gwiezdnej perłyIkona instagram do gwiezdnej perłyIkona facebook do gwiezdnej perły

World cat federation